Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nauka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności naukowe

Biuro Karier. Targi Pracy 2018 na UJ

12.03.2018
Biuro Karier UJ serdecznie zaprasza studentów i absolwentów na Targi Pracy, które odbędą się 11 kwietnia 2018r. w godzinach 10.00-15.00 w Auditorium Maximum
więcej o Biuro Karier. Targi Pracy 2018 na UJ

Powstaną nowe studia we współpracy z WIPO i Urzędem Patentowym

07.03.2018
„Intellectual Property and New Technologies” – tak nazywają się nowe studia, które już w październiku 2018 roku ruszą na naszym Wydziale. Studia są wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Urzędu Patentowego RP oraz Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) – instytucji wyspecjalizowanej ONZ.
więcej o Powstaną nowe studia we współpracy z WIPO i Urzędem Patentowym

Dwaj pracownicy Katedry Prawa Karnego UJ otrzymali prestiżowe wyróżnienie

25.02.2018
Rozstrzygnięto IX edycję konkursu Wolters Kluwer i „Przeglądu Sądowego” na książkę prawniczą najbardziej przydatną dla praktyki wymiaru sprawiedliwości w 2016 roku.
więcej o Dwaj pracownicy Katedry Prawa Karnego UJ otrzymali prestiżowe wyróżnienie

Detencja psychiatryczna orzekana jako środek zabezpieczający w świetle badań aktowych

24.02.2018
Autor: Małgorzata Pyrcak-Górowska. W książce została omówiona problematyka materialnoprawna, procesowa i wykonawcza związana z orzekaniem i wykonywaniem detencji psychiatrycznej wobec osoby niepoczytalnej. Opracowanie przygotowano w oparciu o szeroko zakrojone badania aktowe. Można potraktować je jako praktyczną metodykę postępowania w sprawach o umorzenie postępowania wobec osoby niepoczytalnej i zastosowanie środka zabezpieczającego.
więcej o Detencja psychiatryczna orzekana jako środek zabezpieczający w świetle badań aktowych

Konferencja ,,Ochrona praw i wolności a działalność parlamentów"

24.02.2018
ma zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską studencko – doktorancką konferencję naukową „Ochrona praw i wolności a działalność parlamentów narodowych”, która odbędzie się 23 marca 2018 r. w sali im. M. Bobrzyńskiego, Collegium Maius w Krakowie.
więcej o Konferencja ,,Ochrona praw i wolności a działalność parlamentów"

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. „Czy powiaty i województwa są potrzebne?

24.02.2018
Koło Naukowe Administratywistów TBSP UJ wespół z Towarzystwem Doktorantów UJ ma zaszczyt zaprosić na Międzynarodową Konferencję Naukową pn. „Czy powiaty i województwa są potrzebne? Refleksja nad ich funkcjonowaniem w 20. rocznicę uchwalenia ustaw o samorządzie powiatu i samorządzie województwa”.
więcej o Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. „Czy powiaty i województwa są potrzebne?

WPiA na Dniu Otwartym UJ

24.02.2018
Już 23 marca odbędzie się "Dzień Otwarty UJ" na który zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich, którzy planują kandydować nasz Wydział.
więcej o WPiA na Dniu Otwartym UJ