kwiecień 2018

20180413

V Ogólnopolska Konferencja Kryminologiczna „Terroryzm - Terror - Mafia”

Data: 13.04.2018 - 14.04.2018
Czas rozpoczęcia: 10:00
Miejsce: Aula Collegium Novum UJ, ul. Gołębia 24
Organizator: Koło Naukowe Kryminologii TBSP UJ, Katedra Kryminologii UJ
Kontakt: kolo.kryminologii@gmail.com

Tegoroczna, piąta edycja konferencji, poświęcona jest zagadnieniom istotnym z punktu widzenia analizy, opisu oraz zapobiegania przestępczości określonego rodzaju. Podstawowym celem konferencji jest prezentacja szeroko pojętej problematyki zwalczania terroryzmu, terroru kryminalnego oraz przestępczości zorganizowanej, która w związku z aktualnymi zagrożeniami stanowi przedmiot zainteresowania prawników. W pierwszej części Konferencji wystąpią zaproszeni eksperci (praktycy i teoretycy prawa). Druga część Konferencji stanowi okazję do zaprezentowania wystąpień młodych pracowników naukowych, doktorantów i studentów zainteresowanych omawianymi problemami. Wśród szczegółowych zagadnień są tematy dotyczące zapobiegania i zwalczania terroryzmu przy wykorzystaniu działań antyterrorystycznych i kontrterrorystycznych, a także procesowych rozwiązań służących ściganiu sprawców przestępstw tego rodzaju. Przedmiotem Konferencji jest też problematyka zwalczania przestępczości zorganizowanej w tym terroru kryminalnego jako jednego z jej przejawów.

Dodatkowe informacje (m.in. harmonogram konferencji) znajduje się na stronach: