Rekrutacja do sekcji praw człowieka na rok akademicki 2018/2019

Rekrutacja do Sekcji Praw Człowieka

Sekcja Praw Człowieka Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza nabór studentów na rok akademicki 2018/2019.

Sekcja Praw Człowieka SPP UJ świadczy bezpłatną pomoc prawną osobom, których prawa zostały naruszone, cudzoziemcom, oraz osobom planującym złożenie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasbourgu. Działalność Sekcji obejmuje polskie i międzynarodowego prawo uchodźcze, polskie prawo o cudzoziemcach (w tym legalizację pobytu i zatrudnienia), prawo i postępowanie administracyjne oraz zagadnienia związane z ochroną praw człowieka.

Studenci Sekcji uczestniczą w wyjazdach do ośrodków dla osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy, ośrodków strzeżonych, jak i aresztów dla cudzoziemców, działają jako pełnomocnicy w postępowaniach administracyjnych oraz jako kuratorzy w postępowaniach sądowych. Praca w Sekcji obejmuje udział w cotygodniowym seminarium, dyżury odbywane w siedzibie Poradni, sporządzanie pism procesowych i stanowisk prawnych oraz uczestnictwo w organizowanym przez Sekcję kursie prawniczego języka rosyjskiego.

W Sekcji uczestniczyć mogą studenci III – V roku studiów prawniczych. Wymagana jest znajomość języka angielskiego, dodatkowym atutem będzie znajomość języka rosyjskiego lub innego języka obcego.

Warunkiem koniecznym do uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej jest nadesłanie e-mailem do dnia 19 września 2018 r.:

• CV (bez listu motywacyjnego),
  • wniosku o przyjęcie do Sekcji Praw Człowieka,
  • podpisanego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby naboru,

na adres e-mail: rekrutacja_spc@wp.pl

Rozmowy rekrutacyjne odbędą się w dniach 21-23 września br.

Osoby przyjęte do Sekcji będą uczestniczyć w obowiązkowym szkoleniu w dniach 28-30 września b.r., zaś objęcie obowiązków w Poradni nastąpi od dnia 1 października b.r.

Zaleca się Studentom przyjętym do Sekcji przystąpienie do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w ramach oferty przedstawionej przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, obejmującego rok akademicki, w którym będą wykonywali obowiązki studenta Poradni.

Serdecznie zachęcamy do przesyłania zgłoszeń.

Zespół Sekcji Praw Człowieka SPP UJ