Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studia podyplomowe „Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe”

Podstawowe informacje

  1. Studia trwają 2 semestry.
  2. W programie ok. 180 godzin zajęć.
  3. Studia prowadzone systemem niestacjonarnym (zaocznym).
  4. Rozpoczęcie 1 października 2024 roku.
  5. Forma zajęć: zajęcia będą odbywać się w formie zdalnej.

O studiach

Studia podyplomowe z zakresu prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego mają na celu przekazanie słuchaczom aktualnej, eksperckiej wiedzy z zakresu postępowań restrukturyzacyjnych oraz postępowania upadłościowego, wraz z elementami prawa handlowego, cywilnego, podatkowego i rachunkowości oraz ekonomii. Normatywnym tłem są przepisy prawa polskiego i unijnego, z uwzględnieniem dorobku orzecznictwa i doktryny.

Jednostką prowadzącą studia jest Katedra Publicznego Prawa Gospodarczego i Polityki Gospodarczej, WPiA UJ.
Kierownik studiów: dr hab. Krzysztof Oplustil, prof. UJ
Sekretarz studiów: mgr Magdalena Chyra-Kozińska

Współpraca merytoryczna: Kancelaria Groele i Wspólnicy sp.k.

Co nas wyróżnia?

Wykładowcami w ramach studiów są zarówno dydaktycy, jak i praktycy, dzięki czemu uczestnicy studiów uzyskają wiedzę teoretyczną w połączeniu z praktycznym podejściem do problemów prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

Dla kogo?

Studia są przeznaczone dla absolwentów studiów prawniczych planujących rozwój swój kariery zawodowej w kancelariach prawniczych specjalizujących się w prawie gospodarczym i handlowym lub w działach prawnych przedsiębiorstw. Studia polecamy zwłaszcza osobom chcącym uzyskać uprawnienia doradcy restrukturyzacyjnego. Problematyka studiów może być także przydatna dla osób reprezentujących wierzycieli w szczególności instytucje sektora finansowego.

Efekty kształcenia

Podczas zajęć słuchacze zapoznają się w sposób całościowy z przebiegiem postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Wykłady i warsztaty będą się koncentrować na praktycznych problemach występujących w toku tych postępowań . W ramach zajęć uczestnicy będą mogli zapoznać się ze strukturą dokumentów przygotowywanych w toku postępowań insolwencyjnych, a dzięki warsztatowej formie prowadzenia zajęć zdobyć umiejętności pomocne w przygotowywaniu tych dokumentów. Uczestnicy studiów zostaną również zaznajomieni z funkcjonowaniem Krajowego Rejestru Zadłużonych, co jest szczególnie istotne w związku z informatyzacją postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

Ponadto, przyszli absolwenci uzyskają istotną wiedzę z zakresu prawa cywilnego, handlowego, finansowego, a także karnego oraz ekonomii, niezbędną dla przyszłych przedsiębiorców, adwokatów, radców prawnych oraz doradców restrukturyzacyjnych. Będą posiadać kompetencje do udzielenia porad oraz reprezentowania wierzycieli lub dłużników. Słuchacze przejdą przez każdy etap postępowań dzięki czemu będą gotowi do podjęcia czekających na nich wyznawań.

Studia podyplomowe dostarczą merytorycznej wiedzy niezbędnej dla zdania egzaminu zawodowego na doradcę restrukturyzacyjnego.